RSS
 

Program

Na początek jedno,ale bardzo ważne…..Nie wiem dlaczego Adaś zdecydował się na start w wyborach i to po raz 5?To nie moja sprawa, choć jako rybniczanin uważam,że to nieodpowiedzialne….a po tak długim okresie sprawowania rządów nie dość ,że ciężkiej pracy i obciążenia psychicznego spowodowanego odpowiedzialnością za 140 tys miasto każdy ma prawo odpocząć i jest po prostu zmęczony i może działać już chyba,powiem to delikatnie, mniej efektywnie i jakby trochę odrealniony .Inwestycje które są przeprowadzane w dużym stopniu,moim zdaniem to inwestycje, na czas hossy , a nie kryzysu i bardzo bogatego miasta i bogatych mieszkańców czy tak jest…?ale oceńcie sami,a ja do rzeczy.Walka w tych wyborach będzie szła w bardzo dużym stopniu o ostatnie rozdanie pieniędzy z Unii Europejskiej.Ja proponuję wykorzystać te środki w sposób częściowo jaki opisuję w blogu ,a całościowo wg.zasady że każde euro ma być przeznaczone na (w uproszczeniu mówiąc) na zmniejszenie bezrobocia i wytworzenia mechanizmów wspomagających tę „akcję”,wspomożenie biznesu czy projekty  wytwarzające „pieniądz” w sposób realny,a przede wszystkim obniżające koszty życia w mieście.Miasto” chwali” się,że pozyskało znaczne środki z UE… tak pozyskało…… ale ich tych projektów dało miejsce pracy ,zatrzymało „młodych” w mieście czy zwiększyło realnie wpływy do budżetu,albo obniżyło realnie koszty życia wmieście?a ile tylko „upiększyło” miasto,albo pytając wprost co dało mieszkańcom oprócz znacznego obciążenia budżetu miasta poprzez tzw.wkład własny i dofinansowało życie wybranym grupom społecznym….. nie mówię,że wszystkie projekty,ale czy czasem nie większość….. a kto teraz spłaca do budżetu tę „kasę”??????

No,ale do rzeczy tyle wstępu…..

olofunpageProgram wyborczy?Nie-to program proponowanych działań w zakresie rozwoju Rybnika.Co chcę zrobić,oczywiście jeżeli,otrzymam mandat zaufania od rybniczan i zacznę kierować miastem?

Chcę zmienić o 180 stopni politykę prowadzoną przez aktualne władze.Myślicie,że zacznę teraz narzekać na Adasia i ekipę ? Nie, nie, narzekać każdy potrafi i większości tylko narzekać i krytykować…. daleko mi do tego.Pokażę tylko co,jak,i dlaczego,a czy ma rację i to dobre plany oceńcie sami.

Adaś z ekipą od wieelu,wieelu,wielu….;) lat prowadzą politykę tzw. „upiększania” miasta ,próbuje na miarę swoich pomysłów poprawiać logistykę komunikacyjną i utrzymywać zastaną strukturę miejską  niezbędną do funkcjonowania miasta. To ważne bo trzeba jakoś „wyglądać”.Poprawiono też w miarę możliwości ,choć mam na to inny sposób,centralną logistykę komunikacyjną.Działania opiera na budżecie,środkach unijnych.No tak robią wszyscy……niestety i coraz więcej samorządów jest w 90% zadłużonych w tym oczywiście Nasz,a samorządowcy w uproszeniu oczywiście, mówią”jak on może być zadłużony to ja też… .” Do czego to doprowadzi….?Oparcie budżetu i jego reperowanie tylko wpływami poprzez sprzedaż atrakcyjnych gruntów miejskich w większości pod dziesiątki supermarketów,(a sprzedaje się tylko raz),a jednostki te wyprowadzają w 100% zysk z miasta i kładą na łopatki miejscowy biznes.Oczywiście zdaję sobie sprawę że to jak gdyby wymóg czasów,ale aż tyle ich……?Po drugie budżet jest reperowany poprzez podwyższanie wszelkich opłat i podatków i tak naprawdę budżet reperują mieszkańcy coraz bardziej tymi opłatami obciążani. No właśnie…. to tak w skrócie.No i oczywiście mnóstwo środków ekipa Adasia przekazuje na samoreklamę i PR .Moim zdaniem,głównie przez „zasiedzenie” Adaś z ekipą zdaje się nie dostrzegać,że mamy coraz większy kryzys,ludzie zaczynają zaglądać do portfela już 15-tego każdego miesiąca,opuszczają miasto,a życie w mieście jest coraz trudniejsze.

Jestem pewny,że jeżeli teraz,dokładnie teraz, jak rusza ostatnie rozdanie „kasy” unijnej nie zmienimy polityki miasta i nie wykorzystamy tych pieniędzy inaczej,to będzie niewesoło,delikatnie mówiąc.

Dlatego proponuję;

1.Zacząć budować jako miasto mieszkania dla rybniczan z preferencją dla „młodych” rybniczan w atrakcyjnych cenach wynajmu(mój zespół ocenił koszt mieszkania na 500 zł + media oraz w oparciu o formułę PPP tworzyć tzw. lofty na bazie majątku miasta czy stricte ZGM)To jak wiemy główny problem młodych ludzi,a  może to przynajmniej w części zatrzymać gwałtowną „ucieczkę” z miasta młodych ludzi.Nawet jak na razie nie znajdą pracy w mieście, a poza nim to wydawać pieniądze będą tutaj i podatki płacić też.Ponad to można w ten sposób przyciągnąć wiele osób spoza miasta.Tak na marginesie chciałbym osobiście poznać osobę która „wymyśliła” jakie wymogi muszą spełniać chętni do otrzymania mieszkania miejskiego lub adaptacji.Tylko moje wychowanie powstrzymuje mnie od powiedzenia kwiecistym językiem co tym myślę……..

2.Koniecznie obniżyć koszty życia w mieście.Biorąc przykład z krajów o większym doświadczeniu w życiu w takim ustroju i gospodarce musimy koszt obniżać,aby odciążyć mieszkańców i wzmóc obrót pieniądza.Czyli niższe podatki,opłaty i np.ceny wody( wiem wiem woda ale wiem jak ten koszt obniżyć,miasto też wie ale….. BK.

3.Całą mocą administracyjną miasta wspomóc rozwój lokalnej działalności gospodarczej i stworzyć preferencje dla firm zatrudniających rybniczan.Jeżeli wzmocni się rybnicki biznes,a mam wiele skonsultowanych pomysłów tym zakresie to minn. biznes zacznie zmniejszać nam bezrobocie w mieście i spowoduje tak ważny w czasie kryzysu obrót pieniądza.Musimy też nacisk postawić na unikalne w skali kraju preferencje dla firm produkcyjnych, a nie w stosunku do firm „wyprowadzających” pieniądz z miasta.Na okres kryzysu ,tak humorystycznie’ parafrazując znany cytat powiedziałbym władzom miasta”nie pytajcie „biznesu co może dać miastu, ale co miasto(jako urząd miasta oczywiście) może dać i zrobić dla biznesu tym ciężkim czasie coraz większego kryzysu.Takie samo pytanie bym zadał „urzędowi miasta” jeżeli chodzi o mieszkańców miasta.

Na tę chwilę,nie wiem jak wy, ale ja mam wrażenie ,że w to mieszkańcy harują na urząd (podatki,opłaty,brak realnej pomocy i utrzymują go w „dostatku”,a miasto w drugą stronę robi,delikatnie mówiąc niewiele.)

4.Wprowadzić ulgi dla rodzin,ale nie tylko wg nie przemyślanych ogólnopolskich programów,ale miejscowych i to już od jednego dziecka!!!! czy ktoś zauważył,że to czasy,że ludzie zastanawiają się nad jednym dzieckiem…..???Mamy takie,realne,projekty opracowany wg karty”Adaś i Ewa” tak,tak ale proszę bez skojarzeń….;) mieliśmy na myśli pierwszych rodziców po prostu.

5.Równomierny rozwój wszystkich dzielnic Rybnika ,nie tylko paru centralnych.Może mnie zaważyliście ,może nie,ale byłem na wszystkich spotkaniach w dzielnicach.Nie marudziłem ,tylko słuchałem w kolejności.Sprawozdania rad dzielnic ( chcę,chcemy bo to wspólne pomysły rybniczan, zrewolucjonizować i dofinansować działalność dzielnic które będą oparte na większym budżecie i w rzeczywistym stopniu będą mogły kreować rozwój dzielnicy ,a nie będą jak to się mówi ?acha,tubami propagandowymi Adasia i ekipy…. i tu zaskoczę malkontentów , dofinansowanie, nie z budżetu miasta.Następnie propaganda sukcesu…… i na koniec problemy mieszkańców.Uważnie je spisałem i stwierdziłem,że trzeba równomiernie rozwijać wszystkie dzielnice bo są po prostu zaniedbane….no i mam propozycje i rozwiazania jak….rozwijać.

6.To tak na koniec .Moim zdaniem miasto nie wykorzystuje potencjału sportowo-rekreacyjnego jaki Rybnik posiada.

Jak miasto „ruszy” i jak ruszy „kasa” unijna  to zadziałamy , nie obciążając jak to miasto zrobiło teraz i tak już nadszarpniętego budżetu. Zrobiliśmy już na ten temat 3 konferencje skróty macie na moim FB. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów to piszcie dzwoncie itp.

Takiej polityki miasto w takim zakresie nie prowadzi od „nigdy” i wg Mnie jest to błędem.Żeby nie było…., nie mówię,że wszystko co robi Adaś z ekipą jest złe beznadziejne itp..Mam po prostu inny pogląd na aktualną sytuację rybniczan i chcę na okres kryzysu przerwać częściowo aktualny sposób zarządzania miastem i całą mocą urzędu zarówno administracyjną jaki finansową zadbać o rybniczan i wspomóc ich życie w tym trudnym okresie.

To tylko ogólny zarys w mieście do zrobienia jest o wiele więce oczywiściej….

Czy mam rację,czy miasto powinno w tym okresie kryzysu wspomóc rybniczan jak proponuje? to pytanie do Was.Odpowiedzią będą wybory.Pozdrawiam serdecznie.

Jak macie pytania to na priva ;) aha i tel. info.511-40-69-68 (może oto odważne,że dałem nr,ale ja kontaktu z rybniczanami się nie boję, wierzę w nich i zawsze jestem między ludżmi…pozdrawiam.

 

Dodaj komentarz