RSS
 

Tańsza Komunikacja miejska, droższe parkingi, abonamenty? Co myślę?

03 mar

olo2

No cóż…. . Zapytany przez wielu sąsiadów i mieszkańców dzielnicy „Śródmieście” w której jestem radnym. Jak również , majlingowo,  przez członka PO „zbliżonego” do prezydenta, co myślę o tym rozwiązaniu , powiem tak:

Osoba która myśli, że nagle wszyscy z powodu obniżki w komunikacji wysiądą ze swoich samochodów i np. na zakupy do centrum pojadą na zakupy czy do pracy, autobusem musi być osobą baaaardzo naiwną, żeby nie użyć tutaj bardziej dosadnego określenia.

Kraj w którym ciągle społeczeństwo jest na dorobku, gdzie samochód to nie tylko wygoda ale i status społeczny tego rodzaju myślenie, heh …. .

Tak poza tym , a niby czemu to ma służyć?

Zmniejszeniu smogu- bzdura.

Rozładowaniu korków- bzdura.

Ktoś się naprawdę przesiądzie na autobus-nie sądzę.

To jakaś kpina. Jesteśmy w ukrytej kamerze?

No to czemu-oto jest pytanie?

A może jest tak, że Naszym nowym gospodarzom zaczyna brakować pieniędzy?

Że na obniżeniu cen za  komunikację niewiele się straci i tak się ją dotuje. Natomiast na właścicielach samochodów, niby tej klasie nieco wyższej, można zarobić przykrywając ten aspekt PR-owskimi bzdurami i gadaniu o smogu, zdrowiu i korkach.

Już nie wsponę o jeszcze bardziej zmniejszającej się konkurencyjności Naszych rodzimych przędsiebiorców.Bo potencjalny klient jak ma dodatkowo i to więcej zapłacić za parking i zrobić zakupy u „naszego” to co zrobi? No wiadomo Plaża, Fikus czy jakikolwiek inny supermarket z darmowym parkingiem, a miało być wsparcie dla lokalnego biznesu;) Tak, tak miało…. , ale to jeden z wielu przykładów „wsparcia” dla biznesu… .

No cóż przeanalizujcie to  sami;) Ja patrząc na rozbuchany budżet i idiotyczne w nim pozycje, gdzie parokrotnie musiałem czytać żeby stwierdzić, że to się dzieje naprawdę, mam swoje zdanie wyrobione. Nie chcę jednak tu go określać, żeby nie było że znowu marudzę. a tylko wskazać nieco inny punkt widzenia na te sprawę niż starają się nam wmówić niektóre czynniki będące przy władzy lub kreujące medialnie co mamy myśleć….. a oceną końcową pozostawiam Wam.

Natomiast, co myślę o abonamentach za parkingi dla mieszkańców śródmieścia nie powiem. Po prostu brak i szkoda słów.

Mam wrażenie, że aktualna tzw.”władza” jako jedyny sposób pozyskiwania środków finansowych widzi w obciążaniu mieszkańców tego miasta coraz większymi opłatami wszelakimi.

Jeżeli tak jest, a coraz bardziej mi się wydaje ,że jest, to taka osoba, a raczej osoby powinny natychmiast wycofać się zarządzania miastem, a na takie zarządzanie miastem z mojej strony i moich przyjaciół nigdy zgody nie będzie.

Tak przy okazji  przypomnę Nasze hasło wyborcze które odzwierciedla Nasze podejście do zarządzania miastem:

„Miasto powinno zarabiać dla mieszkańców, a nie na mieszkańcach”, a jeżeli ktoś jest odrealniony, bo całe życie jest na garnuszku nas obywateli czyli podatników i mu się wydaje, że pieniądze, zawsze są , choć nie wie skąd….., a co najważniejsze nie ma innego sposobu na pozyskiwanie funduszy jak tylko obciążanie coraz większymi opłatami jego mieszkańców, to do tak ważnej rzeczy jak zarządzanie przeszło 100 tys. miastem w ogóle nie powinien się zabierać. Ale hola, hola mości Państwo!Jak znam życie , a zbliża się rok wyborczy to chyba nikt obserwujący wydarzenia nie będzie zdziwiony , jak teraz, niby ot tak;) nagle dowiemy się o obniżkach, strzelając tak w ciemno, np.wody ? Tak, tak, rok wyborczy powinien być co roku, nieprawdaż? Heh, ale przekorny jestem, czy może kutym  na 4 nogi realistą? A po wyborach? no cóż, pozwolicie, że nie dopowiem…… .

Jak na to wszystko patrzę to ręce opadają i „Jam się do tego przyczynił- stwierdzam parafrazując i zmieniając nieco klasyka i wstyd mi za to coraz bardziej.

Nie tak miało być, szanowni Panowie u władzy . Nie tak miało być…… .

No to do pogadania ;)

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Rozwiązania, Rybnik

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz